Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv 2021/2022

Fotky z akcí školy najdete na tomto odkazu:

https://zssehradice.rajce.idnes.cz/

 

 

Gratulujeme Evičce Martincové ze 3. třídy k získání Čestného uznání ve výtvarné soutěži Moje nejoblíbenější roční období. 

 

 

 

 

Poslední týden - informace:

V úterý 28.6. půjdeme na koupaliště v Sehradicích. S sebou plavky, ručník, opalovací krém, pokrývku hlavy, sluneční brýle, pití, svačinu, peníze na drobnou útratu. Děti, které ještě neumí dobře plavat, budou mít s sebou pomůcky (rukávky/kruh/pás). Návrat do školy na oběd kolem 12:00.

Ve středu 29.6. si uděláme piknik v přírodě. Prosíme, aby si každý přinesl drobné občerstvení.

Ve čtvrtek 30.6. slavnostně zakončíme školní rok a děti dostanou vysvědčení. Přinesou si na něho složku. Vyučování končí v 8:15, školní jídelna a školní družina nebudou tento den v provozu. Děti ze Slopného mohou ve škole počkat na autobus v 8:47.

 

 

 

JARNÍ ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ

V sobotu 11.6.2022 v Pivečkově lesoparku ve Slavičíně proběhla  po dvouleté pauze soutěž mladých záchranářů Helfíkův kotár. Naši školu reprezentovali K. Surovcová a M. Chromčák. Na start postupně vyrazilo 28 přihlášených dvojic. Po vyznačené trase na ně čekalo 8 stanovišť s náročnými úkoly zaměřenými na poskytování první pomoci. Katka s Matyášem prokázali, že znají zásady první pomoci, umí se rychle a správně rozhodovat v krizových situacích a dokážou spolupracovat. Celkem bylo možné získat 200 bodů, naši závodníci získali 170 bodů a umístili se na krásném 11. místě. Katce a Matymu blahopřejeme, děkujeme jim za poctivou přípravu a za reprezentaci školy.

 

 

Dne 4.5.2022 se žáci pátého ročníku a vybraní žáci 4. ročníku zúčastnili v Újezdě atletického trojboje O pohár ředitele školy. Kvůli nepříznivému počasí proběhla celá akce v tělocvičně. Závodníci si vyzkoušeli T-běh, hod basketbalovým míčem, skok z místa a štafetový běh. Závody byly napínavé až do poslední chvíle. Třetí místo si odnesla ZŠ Vysoké Pole, druhé místo ZŠ Újezd a vítězství patřilo našim žákům! Do školy jsme si přivezli putovní pohár a doufáme, že u nás zůstane i příští rok laugh

Výsledky:

T-běh: Taťána Žáčková 2. místo, Michal Latinák 1. místo, Jiří Gabrhel 2. místo

Skok z místa: Jakub Láník 1. místo, Jiří Gabrhel 2. místo

Hod míčem: Matyáš Chromčák 1. místo, Matyáš Petrů 2. místo

 

 

 

V úterý 21.6.2022 jdeme na exkurzi do ZD Olšava v Sehradicích. První hodina proběhne podle rozvrhu, předpokládaný návrat ve 12:00 hodin. S sebou věci na převlečení + igelitový sáček na oblečení. V tento den proběhne výuka náboženství.

 

V pondělí 20.6.2022 jedeme do Vysokého Pole. První hodina proběhne podle rozvrhu, předpokládaný návrat je kolem 12:30 hodin. 

 

 

V pátek 17.6.2022 se ve Slopném koná sportovní den. Žáci ze Slopného přijdou v 7:30 ke škole ve Slopném, žáci ze Sehradic přijdou na své zastávky nejpozději v 7:10, autobus jede v 7:17. Každý žák si samostatně koupí jízdenku do Slopného. Předpokládané ukončení akce je ve 12:00, poté pojedeme společně autobusem zpět do školy a do družiny. Žáci ze Slopného, kteří se už nebudou vracet do Sehradic, musí mít písemnou omluvenku od rodičů. Omluvenku odevzdají nejpozději ve čtvrtek 16.6.2022.

 

 

Ve čtvrtek 16.6.2022 jedeme na dopravní hřiště do Malenovic. Děti ze Slopného mohou přijít v 7:40 ke škole ve Slopném, děti ze Sehradic budou také nejpozději v 7:40 u své školy. Předpokládaný návrat kolem 12:30. S sebou vhodné sportovní oblečení a obutí, přilbu, pití, svačinu. 

 

 

 

Mimořádný zápis Lex Ukrajina ZŠ a MŠ Sehradice

22.6.2022 od 10:00 do 14:00 hodin v budově ZŠ Sehradice

Podrobnější informace najdete ZDE

 

 

 

Zápis do MŠ

Zápis k předškolnímu vzdělávání se uskuteční v termínu dle školského zákona, tedy v období od 2. května do 16. května.

Podrobnější informace najdete zde:  Oznámení o zápisu do MŠ Sehradice

 

 

 

 

K základnímu vzdělávání  od 1. září 2022  (tj. ve školním roce 2022-23) v Základní škole Sehradice byli přijati dle registračních čísel tito žáci:

 

Z-1

Z-2

Z-3

Z-4

Z-6

Z-7

Z-8

Z-9

Z-10

Z-11

Z-12

 

                             

                                                                                        Ovesný Josef

Sehradice 4.4.2022                                                            ředitel školy

 

 

 

 

 

 

 

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY 

Zápis dětí do 1. třídy Základní školy a mateřské školy Sehradice okres Zlín pro školní rok 2022-23 se uskuteční  v pondělí   4. dubna 2022  na ZŠ Sehradice v době od 13,00 do 15,00 hodin. K zápisu se dostaví všechny děti, které do 31. srpna 2022 dovrší věku šesti let. Děti, kterým byl v minulém roce umožněn odklad povinné školní docházky, nastupují do 1. třídy bez zápisu.

Rodiče k zápisu přinesou:

 • rodný list dítěte
 • občanský průkaz
 • vyplněný dotazník žáka 1. třídy
 • žádost o přijetí do 1. třídy

​Podrobnější informace najdete zde: Oznámení o zápisu do 1. třídy

Formuláře potřebné k zápisu najdete zde:

Zápisní list 2022 ZŠ Sehradice 

Žádost o přijetí do 1. třídy ZŠ Sehradice

Dotazník školní zralosti 2022

 

 

 

 

V pondělí 21.2.2022 opět pokračuje výuka PLAVÁNÍ!

První dvě hodiny proběhnou podle rozvrhu, páťáci budou mít i šestou hodinu. 

 

 

Od 21.2.2022 se už žáci nebudou testovat. 

 

 

 

Výsledky lyžařských závodů

 

Začátečníci

1. Nikola Majzlíková

2. David Plášek

3. Jan Kozubík

 

Pokročilí - dívky

1. Eva Martincová

2. Taťána Žáčková

3. Lucie Malotová

 

Pokročilí - chlapci

1. Jakub Láník

2. Adam Dubec

3. Michal Latinák

 

Gratulujeme nejen vítězům, ale i všem účastníkům k úspěšně dokončenému závodu.

 

 

 

V pondělí 14.2.2022 bude zahájen lyžařský kurz pro přihlášené žáky 3. - 5. ročníku. Ráno přijdou žáci do školy nejpozději v 7:20 a otestují se. Lyže si žáci nechají na chodbě před šatnami. 

Doporučujeme:

- označit vypůjčené lyže (iniciálami, nálepkou apod.), aby si je žáci poznali

- vyzkoušet si obouvání lyžáků a nasazování a odepínání lyží u začínajících lyžařů

- zkontrolovat, jestli má žák bundu s kapsou na zip (kvůli kartě na vlek)

- věci sbalit nejlépe do jedné tašky, aby je žák zvládl donést na zastávku autobusu

- nachystat věci na převlečení (oběd, družina)

 

Lyže si žáci nechají celý týden v lyžárně na lyžařské chatě. Helmy a lyžáky si budou brát každý den s sebou na vysušení zpět do školy nebo domů. 

 

 

 

Dne 17.1.2022 začne pravidelná výuka plavání (celkem 10 lekcí). První a část druhé hodiny bude probíhat podle rozvrhu, žáci 5. ročníku budou mít po návratu ještě informatiku.  S sebou: plavky, ručník, sáček na plavky, sáček na boty, sprchový gel / mýdlo, plaveckou čepici (není povinná), hřeben, svačinu, pití, případně peníze na drobnou útratu. Vše v batohu. Dívky budou mít vlasy zapletené, nebo alespoň stažené v gumičce.

 

 

 

Od 17. ledna 2022 bude probíhat testování VŠECH ŽÁKŮ pouze JEDENKRÁT TÝDNĚ (vždy v pondělí).

 

 

 

 

V období od 3. ledna do 16. ledna 2022 se budou testovat žáci DVAKRÁT týdně, vždy v PONDĚLÍ a ve ČTVRTEK. Otestovat se podle nařízení vlády musí VŠICHNI ŽÁCI, tedy i ti, na které se vztahuje ochranná lhůta po prodělaném onemocnění. 

 

LETÁK S PODROBNĚJŠÍMI INFORMACEMI O TESTOVÁNÍ najdete  ZDE

 

 

 

 

 

 

V období od 6.12.2021 do 28.2.2022 budou žáci každé pondělí testováni.

 

 

 

 

 

Testování 22.11. a 29.11.2021

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví proběhne v těchto dvou termínech na všech školách testování žáků. Pravidla pro testování zůstávají stále stejná, prosíme o včasný příchod do školy. Testovat se nemusí žáci, kteří v posledních 180 dnech prodělali onemocnění covid-19 a předloží lékařské potvrzení.

 

 

 

V pátek 12.11.2021 jedeme do Zlína na divadelní představení Kosí bratři. Žáci ze Sehradic přijdou do školy nejpozději v 7:20. Žáci ze Slopného přijdou nejpozději v 7:20 ke škole ve Slopném. S sebou vhodné oblečení, svačinu, pití, roušku/respirátor, případně peníze na drobnou útratu.

 

 

 

V úterý 9.11.2021 odpadá výuka náboženství ve všech ročnících.

 

 

 

Testování 8.11. a 15.11.2021

Podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví proběhne ve dnech 8.11. a 15.11 2021 ve vybraných okresech testování na onemocnění covid-19. Mezi tyto okresy byl zařazen i okres Zlín, proto budou žáci naší školy v těchto dvou termínech otestováni. Pravidla pro testování zůstávají stejná jako na začátku měsíce září. Prosíme o včasný příchod do školy, nejpozději však v 7:20.

 

 

 

 

CENA STRAVENEK OD 1.9.2021

Dle vyhlášky o školním stravování č.107 / 2005

Ve znění zákona č. 561/ 2004 Sb. O předškolním, základním, středním a jiném vzdělání, a v dohodě s Ministerstvem zdravotnictví dle par. 121 odst. 2 školského zákona a ve znění pozdějších předpisů.

Finanční limit na nákup potravin pro školní rok 2021-22

VĚKOVÉ SKUPINY STRÁVNÍKŮ

MŠ strávníci do 6 let

Přesnídávka.............................8,-Kč

pitný režim..............................4,-Kč

oběd.......................................20,-Kč

svačinka.... .............................8,-Kč

CELKEM............................40,-Kč.

 

MŠ strávníci 7-10 let

Přesnídávka..............................9,-Kč

pitný režim...............................4,-Kč

oběd........................................26,-Kč

svačinka....................................8,-Kč

CELKEM...............................47,-Kč

 

ZŠ strávníci 7-10 let

oběd........................................26,-Kč

ZŠ strávníci 11-14 let

oběd.......................................28,-Kč

ZŠ strávníci 15 let a více, dospělí

oběd.......................................32,-Kč

 

 

 

 

Ve čtvrtek 9.9.2021 proběhne další testování žáků. Prosíme o včasný příchod do školy, nejpozději však v 7:20!

 

 

 

Dne 8.9.2021 jdeme na rozhlednu Doubrava. Žáci ze Sehradic mají sraz na svých zastávkách v 7:10 (směr Újezd), žáci ze Slopného v 7:15 na svých zastávkách (směr Újezd). Koupí si jízdenku do Loučky. Předpokládaný návrat okolo 12:00 hod. na hřiště ve Slopném, kde bude zajištěn oběd. Žáci ze Slopného mohou zůstat ve Slopném, ale musí mít písemnou omluvenku z družiny! Zpět do školy přijedeme autobusem ve 12:27, děti odchází domů nebo do družiny. S sebou sportovní oblečení a obutí, čepici, pití, svačinu, pláštěnku nebo deštník, peníze na autobus, vstupné a drobnou útratu. Houbaři si mohou přibalit plátěnou tašku na případné úlovky wink

 

 

 

Doučování vybraných žáků začne ve středu 8.9.2021, Klub deskových a logických her ve čtvrtek 9.9.2021 a Čtenářský klub v pátek 10.9.2021. 

 

 

 

 

V pondělí 6.9.2021 proběhne další testování žáků. Prosíme o včasný příchod do školy, nejpozději však v 7:20!

 

 

 

 

Ve středu 1.9.2021 končí vyučování v 8:15. Žáci ze Slopného mohou ve škole počkat na autobus v 8:47. 

 

Školní družina a školní jídelna zahájí svůj provoz ve čtvrtek 2.9.2021. 

Informace k odchodům z družiny: V čase 13:30 - 14:30 bude bývat družina mimo areál školy (procházky, sportovní hřiště, dětské hřiště), proto žádáme rodiče, aby žáky v tuto dobu nevyzvedávali a ani jim na tuto dobu nepsali omluvenky. Děkujeme za pochopení. 

 

 

 

Výuka náboženství bude zahájena v úterý 7.9.2021.

 

 

 

SEZNAM POMŮCEK NA ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

3. ročník

 • 8x sešit č. 523 + obaly
 • 1x sešit č. 420 + obal + lenoch
 • 1x sešit č. 644 + obal
 • 1x notový sešit + obal
 • libovolný úkolníček + vlepit plastovou kapsičku na poslední stranu
 • stíratelná tabulka + fixy + hadřík
 • pravítko, pravítko s ryskou, tužka č. 3 +  na 2. pololetí kružítko
 • pouzdro – tužky, pastelky, 2 pera nebo pero + náhradní bombičky, guma, nůžky, lepidlo, ořezávátko
 • malý ručník, přezůvky
 • VV+PČ: zástěra nebo staré tričko, hadřík, ubrus na lavici, vodové barvy, temperové barvy, kulaté a ploché štětce (střední velikost), kalíšky na míchání barev nebo paletu, kelímek na vodu, voskovky, plastelína, 2x sada barevných papírů, nůžky, manikúrní nůžky, kvalitní lepidlo - vše v krabici nebo kufříku
 • TV: cvičky nebo sálová obuv se světlou podrážkou, tričko, kraťasy, tepláky/legíny, mikina, 2x ponožky, tenisky na ven, deštník/pláštěnka – vše nejlépe v plátěném pytlíku nebo malém batůžku
 • školní družina: oblečení a obutí na ven (lze využívat cvičební úbor z TV), doporučujeme i věci na převlečení do třídy

 

4. ročník

 • 7x sešit č. 523 + obaly
 • 1x sešit č. 644 + obal
 • 1x notový sešit + obal
 • úkolníček
 • pouzdro
 • stíratelná tabulka + fixy + hadřík
 • přezůvky, ručník
 • pravítko, pravítko s ryskou, tužka č. 3, kružítko
 • TV: cvičky nebo sálová obuv se světlou podrážkou, tričko, kraťasy, tepláky/legíny, mikina, 2x ponožky, tenisky na ven, deštník/pláštěnka – vše nejlépe v plátěném pytlíku nebo malém batůžku
 • VV+PČ: zástěra nebo staré tričko, hadřík, ubrus na lavici, vodové barvy, temperové barvy, kulaté a ploché štětce (střední velikost), kalíšky na míchání barev nebo paletu, kelímek na vodu, voskovky, plastelína, 2x sada barevných papírů, nůžky, manikúrní nůžky, kvalitní lepidlo - vše v krabici nebo kufříku
 • školní družina: oblečení a obutí na ven (lze využívat cvičební úbor z TV), doporučujeme i věci na převlečení do třídy

 

5. ročník

 • 5x sešit č. 564 + obaly
 • 4x sešit č. 544 + obaly
 • 1x sešit č. 440 + obal + lenoch
 • 1x sešit č. 644 + obal
 • 1x notový sešit + obal
 • úkolníček + vlepit plastovou kapsičku na poslední stranu
 • pouzdro
 • stíratelná tabulka + fixy + hadřík
 • přezůvky, ručník
 • pravítko, pravítko s ryskou, tužka č. 3, kružítko
 • TV: cvičky nebo sálová obuv se světlou podrážkou, tričko, kraťasy, tepláky/legíny, mikina, 2x ponožky, tenisky na ven, deštník/pláštěnka – vše nejlépe v plátěném pytlíku nebo malém batůžku
 • VV+PČ: zástěra nebo staré tričko, hadřík, ubrus na lavici, vodové barvy, temperové barvy, kulaté a ploché štětce (střední velikost), kalíšky na míchání barev nebo paletu, kelímek na vodu, voskovky, plastelína, 2x sada barevných papírů, nůžky, manikúrní nůžky, kvalitní lepidlo - vše v krabici nebo kufříku
 • školní družina: oblečení a obutí na ven (lze využívat cvičební úbor z TV), doporučujeme i věci na převlečení do třídy

 

 

 

 

Ředitelství ZŠ a MŠ Sehradice oznamuje, že školní rok 2021/22 bude slavnostně zahájen ve středu 1. září 2021 v 7:30 hod.

ZŠ v Sehradicích budou navštěvovat žáci 3., 4. a 5. ročníku.

Žáci si s sebou vezmou přezůvky, psací potřeby a respirátor nebo roušku. V tento den bude zároveň zahájen provoz obou mateřských škol.

Školní jídelna a školní družina zahajuje provoz ve čtvrtek 2. září.

 

 

Ředitelství ZŠ a MŠ Slopné oznamuje, že školní rok 2021/22 bude slavnostně zahájen ve středu 1. září 2021 v 7:40 hod. ZŠ ve Slopném budou navštěvovat žáci 1. a 2. ročníku.

 

 

Před vstupem do školy budou žáci testováni antigenním testem, který bude proveden výtěrem z přední části nosu. Testování budeme provádět v době od 6:50 do 7:20 hod., abychom stihli slavnostní zahájení. Prosíme o včasný příchod do školy. Pokud žáci nepřijdou včas, nebude jim dodatečné testování umožněno a po zbytek týdne budou muset nosit respirátor po celou dobu pobytu ve škole.

 

INFORMACE O TESTOVÁNÍ

Podrobnější informace najdete ZDE