Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuální informace

 

Fotky z akcí školy najdete na této adrese:

https://zssehradice.rajce.idnes.cz/

 

 

V pondělí 6.2.2023 odpadá výuka plavání.

V úterý 7.2.2023 odpadá výuka náboženství. 

 

 

 

 

Lyžařský kurz - podrobné informace

V pondělí 6.2.2023 přijdou žáci ze Sehradic nejpozději v 7:15 hodin do školy v Sehradicích, žáci ze Slopného přijdou nejpozději v 7:25 hodin do školy ve Slopném. Další čtyři dny už budeme odjíždět všichni ze Sehradic, příchod do školy nejpozději v 7:20. Předpokládaný návrat do školy na oběd bude kolem 12:45 hodin. Lyžáky a helmy si můžou žáci sušit ve škole.

Připomínáme, že je nutné seřízení lyží. Lyže a hůlky musí být svázané pásky nebo uložené ve vaku. Doporučujeme lyže i hůlky označit (nálepka/značka fixem). Věci sbalte nejlépe do jedné tašky. Prosíme rodiče, aby s dětmi vyzkoušeli obouvání lyžáků a zapínání/vypínání lyží.

 

 

 

 

PLAVÁNÍ

Dne 16.1.2023 začne pravidelná výuka plavání (10 týdnů, 20 lekcí), návrat kolem 12:00 do školy na oběd. První, druhá a šestá hodina budou probíhat podle rozvrhu. S sebou: plavky, ručník, sáček na plavky, velký sáček na boty, mýdlo, plaveckou čepici (není povinná), hřeben, svačinu, pití, případně peníze na drobnou útratu. Vše v batohu. Dívky budou mít vlasy zapletené, nebo alespoň stažené v gumičce.

 

 

 

Lyžařský kurz - pouze žáci 4. a 5. ročníku

Lyžařský kurz zahájíme v pondělí 6. února 2023 a ukončíme v pátek 10. února 2023. Každý den odjíždíme zvláštním autobusem, návrat kolem 12.45 hod. na oběd do školy. První den děti zaplatí VCELKU 50,- Kč jako zálohu na čip, která jim bude vrácena poslední den. Poplatek za vlek je 150,- Kč/den, celkovou částku 750,- Kč vybereme dopředu. Autobus bude uhrazen až po ukončení kurzu.

Vybavení: seřízené lyže, hůlky, lyžáky, helma, vhodné oblečení na lyžování, lyžařské rukavice, naviják na čipovou kartu (jen pokud dítě nemá kapsu na rukávu bundy), svačina, pití (je možné si zakoupit i v lyžařské chatě). Lyže si děti mohou nechat až do pátku na vleku (na vlastní nebezpečí – dosud se nic neztratilo). Servis lyží je nutný, helma je povinná, lyže i hůlky prosím dětem označte! Lyže a hůlky musí být na převoz svázány k sobě pásky nebo vloženy do lyžařského vaku. V případě nepříznivých sněhových podmínek se kurz v tomto termínu neuskuteční – budete dále informováni.

 

 

 

Vyučování podle běžného rozvrhu začíná v úterý 3.1.2023. V tento den si také děti mohou předat dárky se svými kamarády.

 

 

 

Ředitelské volno

Ředitelství Základní školy a mateřské školy Sehradice oznamuje rodičům dětí a žáků, že

ve středu a ve čtvrtek 21. a 22. 12. 2022

bude z provozních důvodů a vysoké nemocnosti ředitelské volno.

Žáci a děti nastoupí do školy  po vánočních prázdninách

v úterý 3. 1. 2023.

 

Sehradice 20.12. 2022                                                               ředitel školy

 

 

 

ZMĚNA PROVOZU ŠKOLNÍ DRUŽINY

Vzhledem k velmi vysoké nemocnosti bude v pátek 16.12.2022 školní družina v provozu pouze do 12:30 hodin.

 

 

Zvířata na výletě

V pondělí 12.12.2022 za námi přijeli pracovníci ZOO Zlín s výukovým programem Zvířata na výletě. Žáci se zábavnou formou dozvěděli spoustu nových informací, mohli si prohlédnout vycpaného rejnoka, tygří lebku, sloní kel a celou řadu dalších zajímavých předmětů. Samozřejmě se mohli zeptat na cokoli, co je o zvířatech zajímalo. Děkujeme ZOO Zlín za výborně zpracovanou přednášku.

 

 

Mikulášská vybíjená

V úterý 6.12.2022 se naši páťáci a Jakub Juřík ze 4.ročníku zúčastnili Mikulášské vybíjené v Luhačovicích. Projevili velkou bojovnost a zapálení do hry. Po třech vítězných zápasech a jednom prohraném se náš tým dělil o první místo s žáky z Dolní Lhoty. O vítězi pak rozhodl výsledek vzájemného zápasu, který náš tým bohužel prohrál, a tak obsadil celkové 2. místo.

Velká gratulace! 

 

 

PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘE

Naši prvňáčci v pondělí 28.11.2022 slavnostně převzali Slabikář. Nejprve ale museli prokázat, že znají všech devět probraných písmen, přečtou jednoduchá slova a z rozházených písmenek složí správná slova. Pracovali ve dvojicích se čtvrťáky, někteří zvládli pracovat bez pomoci, některým prvňáčkům čtvrťáci rádi pomohli, ale všichni tuto "zkoušku" zvládli. Následovalo slavnostní předávání Slabikáře a focení. Přejeme našim prvňáčkům, ať se jim daří a mají ze čtení radost.

 

 

 

 

Srdečně všechny zveme 25.11.2022 na rozsvěcování stromu v Sehradicích. V 16:00 hodin začíná jarmark, v 17:00 hodin vystoupí nejdříve děti z MŠ, po nich pak děti ze ZŠ. Čtvrťáci a páťáci mohou přijít pomáhat při prodeji, v deníčku mají napsaný čas. Prvňáčci mohou přijít pomoct do stánku kdykoli. 

Rozpis prodeje na jarmarku ZDE

 

 

Divadelní představení

V úterý 25.10.2022 jedeme do divadla ve Zlíně na představení Pat a Mat. První hodina proběhne podle rozvrhu. Předpokládaný návrat mezi 12:00 a 12:30. Výuka náboženství odpadá ve všech ročnících.

 

 

Drakiáda ve školní družině

Ve čtvrtek 20.10.2022 se ve školní družině koná Drakiáda. S sebou draka, sportovní oblečení a obutí. Odcházet budeme ve 12:45, vrátíme se nejpozději ve 14:30. V tuto dobu nebude možné vyzvednout děti z družiny. Děti, které jezdí ve 12:35, se mohou drakiády zúčastnit, ale musí mít písemnou omluvenku s pozdějším odjezdem. Za nepříznivého počasí se akce nekoná.

 

 

 

Focení žáků 1. ročníku

Připomínáme rodičům prvňáčků, že focení se uskuteční ve středu 12.10.2022 během první vyučovací hodiny. Cena fotografie je 30 Kč. Pokud jste ještě nenahlásili požadovaný počet kusů, prosíme o napsání této informace do deníčku. 

 

 

Atletický trojboj v Luhačovicích

V pátek 7.10.2022 pořádala ZŠ Luhačovice atletický trojboj, kterého se zúčastnili žáci 5. ročníku a E. Martincová ze 4. ročníku. Žáci závodili ve třech disciplínách - běh 50 m, vytrvalost 600 m, skok do dálky. Žákům se akce velmi líbila. Páťáci - Michal Latinák, Jiří Gabrhel, Sofie Juříková a Taťána Žáčková obsadili 3. místo. E. Martincová a M. Latinák zvítězili každý ve své kategorii ve vytrvalostním běhu. Celkově naše škola získala 5. místo. Gratulujeme! 

 

 

 

Návštěva šesťáků

V pátek 7.10.2022 jsme měli ve škole vzácnou návštěvu. Přišli se za námi podívat bývalí páťáci, nynější žáci 6. ročníku ZŠ Újezd a primy GJP Slavičín. Společně jsme zavzpomínali na roky strávené v naší škole a probrali jsme, co je u všech nového. Šesťáci také nezapomněli zajít pozdravit paní kuchařku a navštívili i školní družinu, kde si pohráli s dětmi na školním hřišti. Máme radost, že se jim na nových školách daří.

Milí šesťáci, děkujeme za návštěvu a rádi vás zase uvidíme!

20221007_140352.jpg

 

 

 

 

ZMĚNY VE VÝUCE NÁBOŽENSTVÍ

Od 27.9.2022 dojde z organizačních důvodů ke změně času výuky náboženství u žáků 4. a 5. ročníku. 

5. ročník: 12:55 - 13:40

4. ročník: 13:40 - 14:25

 

 

 

 

Ceník stravného na školní rok 2022/2023 najdete ZDE

 

Výuka náboženství bude probíhat každé úterý, první hodina je naplánovaná na 6. září 2022.

12:10 - 12:55   1. ročník

12:55 - 13:40   4. ročník

13:40 - 14:25   5. ročník

 

Ředitelství ZŠ a MŠ Sehradice oznamuje, že pravidelné vyučování ve školním roce 2022-23 začne ve čtvrtek 1. září v 7,30 hod. Do školy budou chodit žáci 1., 4. a 5. ročníku. Žáci si přinesou přezůvky a psací potřeby.

Školní jídelna a školní družina zahájí svůj provoz v pátek 2. září 2022.

 

Pravidelné vyučování v ZŠ a MŠ Slopné začíná také ve čtvrtek 1. září v 7,40 hod. Školu  ve Slopném budou navštěvovat žáci 2. a 3. ročníku.

 

Tento den bude zároveň zahájen v 6,30 hod. provoz v obou mateřských školách.

 

 

POMŮCKY NA ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

1. ročník

 • aktovka
 • pouzdro: 2 tužky č. 2, kvalitní pastelky (nejlépe trojhranné), červenomodrá pastelka (obě barvy v jedné tužce), guma, kvalitní lepidlo v tyčince
 • zásobník na písmena + plastová kapsa A4 se zapínáním na uložení zásobníku + tabulka na skládání písmen
 • desky na sešity – formát A4
 • VV+PČ: zástěra nebo staré tričko, hadřík, pvc ubrus na zakrytí lavice, kelímek na vodu, kalíšky na míchání barev nebo paletka, voskovky, kulaté i ploché štětce (střední velikost), špejle, 2x sada barevných papírů - vše sbalené v podepsané krabici nebo kufříku
 • TV: cvičky nebo sálová obuv se světlou podrážkou, tričko, kraťasy, tepláky/legíny, mikina, ponožky, tenisky na ven – vše sbalené v plátěném pytlíku nebo malém batůžku
 • malý ručník do třídy
 • přezůvky se světlou podrážkou (ne nazouváky)
 • svačinový box + láhev na pití
 • školní družina: oblečení a obutí na ven (lze využívat i cvičební úbor z TV), doporučujeme i vhodné oblečení na převlečení do třídy
 • obaly na sešity a učebnice – stačí až v září

Všechny věci musí být podepsané!

Ostatní pomůcky prvňáčci dostanou první den školy.

 

 

4. ročník

 • 8x sešit č. 523 + obaly
 • 1x sešit č. 420 + lenoch + obal
 • 1x sešit č. 644 + obal
 • 1x notový sešit (může být i z 3. ročníku) + obal
 • úkolníček + vlepit kapsičku
 • pouzdro
 • stíratelná tabulka + fixy + hadřík
 • přezůvky, ručník
 • pravítko, pravítko s ryskou, tužka č. 3, kružítko
 • TV: cvičky nebo sálová obuv se světlou podrážkou, tričko, kraťasy, tepláky/legíny, mikina, 2x ponožky, tenisky na ven, deštník/pláštěnka – vše nejlépe v plátěném pytlíku nebo malém batůžku
 • VV+PČ: zástěra nebo staré tričko, hadřík, ubrus na lavici, vodové barvy, temperové barvy, kulaté a ploché štětce (střední velikost), kalíšky na míchání barev nebo paletu, kelímek na vodu, voskovky, plastelína, sada barevných papírů, nůžky, manikúrní nůžky, kvalitní lepidlo, špejle - vše v krabici nebo kufříku
 • školní družina: oblečení a obutí na ven (lze využívat cvičební úbor z TV), doporučujeme i věci na převlečení do třídy

 

 

5. ročník

 • 3x sešit č. 564 + obaly
 • 4x sešit č. 544 + obaly
 • 1x sešit č. 644 + obal
 • 1x notový sešit + obal
 • úkolníček
 • pouzdro
 • stíratelná tabulka + fixy + hadřík
 • přezůvky, ručník
 • pravítko, pravítko s ryskou, tužka č. 3, kružítko
 • TV: cvičky nebo sálová obuv se světlou podrážkou, tričko, kraťasy, tepláky/legíny, mikina, 2x ponožky, tenisky na ven, deštník/pláštěnka – vše nejlépe v plátěném pytlíku nebo malém batůžku
 • VV+PČ: zástěra nebo staré tričko, hadřík, ubrus na lavici, vodové barvy, temperové barvy, kulaté a ploché štětce (střední velikost), kalíšky na míchání barev nebo paletu, kelímek na vodu, voskovky, plastelína, 2x sada barevných papírů, nůžky, manikúrní nůžky, kvalitní lepidlo, špejle - vše v krabici nebo kufříku
 • školní družina: oblečení a obutí na ven (lze využívat cvičební úbor z TV), doporučujeme i věci na převlečení do třídy