Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv 2019/2020

Více fotek z akcí školy najdete na http://zssehradice.rajce.idnes

 

Konec školního roku 2019/2020

V pondělí 29.6.2020 půjdeme za příznivého počasí na výšlap na Homolu. Předpokládaný návrat kolem 12:00 hodin do školy na oběd. S sebou sportovní oblečení a obutí, pláštěnku, svačinu, větší pití, pokrývku hlavy.

 

V úterý 30.6.2020 slavnostně zakončíme školní rok a děti dostanou vysvědčení. Přinesou si na něho složku. Vyučování končí v 8:15, školní jídelna a školní skupiny nebudou tento den v provozu. Děti ze Slopného mohou ve škole počkat na autobus v 8:47.

 

 

 

Zůstatek stravného na měsíc červen se bude vracet jen dětem, které odcházejí z MŠ do první třídy. Dětem, které zůstávají v MŠ a v ZŠ, se přeplatek automaticky odečte v září.

 Petrášová Šárka, vedoucí ŠJ

 

 

Rozhodnutí o přijetí do MŠ Sehradice najdete ZDE

 
 
 
 
 
 
Upřesnění organizačních záležitostí:
 
Příchod do školy
 • Žáci mohou ráno přicházet do školy průběžně, budou dodržovat rozestupy před budovou školy i v šatnách. Po přezutí okamžitě míří do své třídy.
 •  
 • Hned při vstupu do školy odevzdají žáci vytištěné a řádně vyplněné Čestné prohlášení. Bez tohoto prohlášení nebude dítěti umožněn vstup do budovy.
 •  
 • Při vstupu  bude žákům změřena teplota. Prosíme, neposílejte nachlazené děti do školy. 
 •  
 • Ve společných prostorách školy (šatny, chodba, toalety) musí mít nasazenou roušku.
 •  
 • Rodiče nevstupují do budovy školy.
 

Pobyt ve škole

 • Žáci budou mít dvě roušky na den + sáček na jejich uložení. Doporučujeme roušky s gumičkami - děti si je zvládnou nasadit samy.
 •  
 • Ve třídě mít roušku nasazenou nemusí, pokud budou sedět ve své lavici. Lavice jsou rozestaveny s ohledem na doporučenou vzdálenost.
 •  
 • Pokud počasí dovolí, budeme hodně času trávit venku - velká přestávka, odpolední skupina.
 •  
 • Žáci navštěvující dvě různé skupiny se nebudou míchat.
 
Odchod ze školy
 • Žáci musí mít napsané, kdy budou každý den odcházet, případně s kým. Pokud budete později chtít změnit čas odchodu, napište dítěti klasickou omluvenku (jako bylo zvykem v družině).
 •  
 • Pokud budete dítě vyzvedávat, zazvoňte na zvonek školní družiny (1. a 3. ročník) nebo na zvonek ředitelny (2. ročník) a počkejte venku.
 
Omlouvání
 • Každou nepřítomnost dítěte ve výuce omluvte, stačí ráno telefonicky. 
 

 

Odpolední školní skupiny

 • Jsou v provozu celý týden (PO - PÁ).
 • Ve vybraných dnech nabízíme žákům aktivity podle rozvrhu uvedeného níže.
 • V ostatní dny si budou žáci hrát, tvořit, sportovat, budou venku apod.

 

 

 

 

Aktualizované údaje týkající se zahájení školní výuky

 • Vyučování začíná pro všechny ročníky v 7:30 hodin
 •  
 • Žáci 1. ročníku končí v 11:10 hodin a odchází na oběd
 • Žáci 2. ročníku končí v 11:40 hodin a odchází na oběd
 • Žáci 3. ročníku končí v 12:05 hodin a odchází na oběd
 •  
 • Žáci jsou rozděleni do dvou školních skupin: první skupina - žáci 1. a 3. ročníku, druhá skupina - žáci 2. ročníku.
 •  
 • Žáci zůstávají ve svých skupinách po celý den, skupiny se v žádném případě nebudou míchat
 •  
 • Provoz odpoledních skupin bude ukončen každý den ve 14:00 hodin. 
 •  
 • V rámci odpoledních skupin bude, mimo jiné aktivity, probíhat Klub logiky a deskových her (pouze pro žáky 1. a 3. ročníku), Čtenářský klub (pouze pro žáky 2. ročníku) a Doučování (pouze pro žáky 2. ročníku). Tyto aktivity mohou navštěvovat i žáci, kteří dosud nebyli přihlášení.

Rozvrh aktivit

 

Pondělí: Doučování (2. ročník) 12:30 - 13:30

 

Úterý:    Čtenářský klub (2. ročník)  12:30 - 14:00

             Klub logiky a deskových her (1. a 3. ročník)  12:30 - 14:00

 

Středa:  Doučování (2. ročník)  12:30 - 13:30

 

Čtvrtek:  Čtenářský klub (2. ročník)  12:30 - 14:00

              Klub logiky a deskových her (1. a 3. ročník)  12:30 - 14:00

 

Další informace upřesníme ještě před zahájením výuky.

Škola si vyhrazuje právo na změny.

 

 

 

 

Výuka v ZŠ Sehradice bude zahájena v pondělí 25.5.2020 za těchto podmínek:

 

- žáci budou rozděleni do skupin po 15 žácích, o složení skupin rozhodne ředitel školy

- žáci musí mít u sebe 2 roušky na den a sáček na jejich uložení

- žáci budou sedět sami ve své lavici, budou dodrženy rozestupy 2 metry – v tomto případě nemusí mít nasazenou roušku

- roušku musí mít žáci nasazenou během cesty do školy, ze školy a ve společných prostorách školy

- žáci nesmí jevit příznaky nachlazení!

- budou vyučovány především základní předměty: JČ, M, PRV, AJ

- stravování ve školní jídelně bude zajištěno formou teplých obědů za dodržení odstupů a zvýšených hygienických opatření

- školní družina nebude fungovat ve své klasické podobě, o odpolední části „výuky“ jednáme a stanovisko bude zveřejněno po poradě v pondělí 11.5.2020

- před nástupem do školy budou muset rodiče vyplnit Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Bez podepsaného prohlášení nemůže být žák vpuštěn do budovy školy. Prohlášení ke stažení ZDE

- rodičům je vstup do budovy školy zakázán

- škola zajistí nutná hygienická opatření (desinfekce, časté větrání apod.)

 

 

 

 

 

Zápis do MŠ Sehradice

Informace o zápisu do MŠ najdete ZDE

 

 

 

 

 

Nakladatelství Nová škola nabídlo rodičům a dětem volně k dispozici všechny licence na interaktivní učebnice. Zvažte zcela bezplatnou registraci na https://ucebnice.online/ . Licence budou platit až do 31.8.2020.

 

 

Vážení rodiče,

zřizovatel školy Obec Sehradice rozhodl po předchozí dohodě s ředitelem Základní školy a mateřské školy Sehradice 

o uzavření mateřské školy v době od pondělí 23. března 2020 až do odvolání.

Důvodem uzavření je zvýšené riziko nákazy koronavirem a velmi nízký počet dětí navštěvujících v současné době mateřskou školu.

 

Užitečný odkaz na výuková videa do matematiky pro všechny ročníky:

http://www.matyskova-matematika.cz/

 

 

 

 

Potvrzení školy pro čerpání ošetřovného si můžete vyzvednout každý pracovní den v MŠ Sehradice. Provozní doba MŠ je do 15:30 hodin.

 

 

 

 

 

Pro komunikaci rodičů s jednotlivými vyučujícími budou sloužit tyto e-mailové adresy:

tomeckova.zssehradice@seznam.cz

rakova.zssehradice@seznam.cz

 

Pokyny k domácí výuce

 • Každé pondělí budou zadány úkoly na celý týden.
 • Rozvrhněte si plnění úkolů na menší celky.
 • Zkuste využít projekt UčíTelka (od 9 do 12 hodin na ČT2).
 • Na internetu procvičujte učivo pomocí online cvičení (odkazy u domácích úkolů).
 • Při jakémkoli problému kontaktujte mailem třídní učitelku.

Děkujeme všem za spolupráci.

 

 

 

Na základě nařízení vlády bude ZŠ Sehradice od středy 11.3.2020 až do odvolání uzavřena.

Toto nařízení se nevztahuje na provoz MŠ. 

Žádáme rodiče, aby pravidelně sledovali webové stránky školy a sledovali aktuální dění. Děkujeme.

 

Mimořádné opatření - uzavření základních, středních a vysokých škol najdete  ZDE

Mimořádné opatření - zákaz konání akcí nad 100 osob najdete ZDE

 

 

6.3.2020

Mimořádné opatření týkající se karantény občanů, kteří se vracejí z Itálie

ZDE

 

 

5.3.2020

Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně vyzývá všechna zařízení a provozovny pro výchovu a vzdělávání na území Zlínského kraje, aby do kolektivu nepřijímaly děti, žáky a studenty škol přijíždějící z regionů s výskytem onemocnění COVID-19 a po návratu je ponechaly po maximální inkubační dobu (tj. 14 dnů po návratu z rizikových oblastí) v režimu domácí výuky - omluvená nepřítomnost z epidemiologických důvodů. Obdobně je nutné přistupovat i k účasti na pobytových akcích různého typu (lyžařský výcvik, ozdravný pobyt apod.). Rovněž tak k využívání služeb, které doplňují nebo podporují vzdělávání ve školách nebo s nimi přímo souvisejí.

Doporučení se vztahuje i na pedagogy, lektory, vychovatele či jiné pracovníky zařízení a provozoven pro výchovu a vzdělávání ve Zlínském kraji po dobu 14 dnů po návratu z oblasti s výskytem onemocnění COVID-19.

Celá zpráva ZDE

 

 

Doporučení Krajské hygienické stanice Zlínského kraje týkající se koronaviru:

ZDE a ZDE

 

 

Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníku se uskuteční dne 1.4.2020 od 13:00 do 15:00 hodin v budově ZŠ Slopné. Podrobnější informace najdete ZDE

 

 

Lyžařský výcvik žáků 3. ročníku

Ve dnech 10.2.-14.2.2020 se naši třeťáci spolu se žáky ZŠ Slopné zúčastnili lyžařského výcviku na vleku v Újezdě. Během tohoto týdne jsme si vyzkoušeli lyžování za všech možných podmínek - pršelo, foukal silný vítr, přimrzlo, svítilo sluníčko a nakonec bylo zataženo. Úplní začátečníci se naučili základy lyžování a pokročilí lyžaři vylepšovali své lyžařské dovednosti. Ve čtvrtek a v pátek žáci si žáci poměřili své síly ve slalomu, jelo se na dvě kola a dosažené časy se sčítaly. Adam Dubec obsadil 1. místo ve III. kategorii, Jakub Láník se umístil na 3. místě v I. kategorii. Gratulujeme! 

 

 

Výsledky recitační soutěže

1. ročník

1. místo - Lucie Malotová

2. místo - Eva Martincová

3. místo - Jakub Juřík

 

2. a 3. ročník

1. místo - Adam Dubec (postup)

2. místo - Jindřich Kadleček (postup)

3. místo - Darina Heinzová

Vítězům gratulujeme!

Žáci 2. a 3. ročníku, kteří obsadili první a druhé místo, postupují do okrskového kola. Okrskové kolo recitační soutěže se uskuteční ve středu 26.2.2020 v knihovně v Luhačovicích. 

 

Lyžařský kurz (10.2. - 14.2.2020)

V pondělí 10.2.2020 začíná lyžařský kurz žáků 3. ročníku. V pondělí přijdou žáci ze Sehradic nejpozději v 7:40 do školy v Sehradicích, žáci ze Slopného mohou přijít v 7:40 do školy ve Slopném. Další dny už budeme všichni odjíždět ze Sehradic. Ráno bude autobus odjíždět kolem 8:00, do školy na oběd se budeme vracet kolem 13:00 - upřesníme po prvním dni. V pondělí ráno všichni zaplatí zálohu 50,- Kč na čip, prosíme, nachystejte dětem padesátikorunovou minci. Cena vleku je 110,- Kč/den, tedy 550,- Kč/kurz. Tuto částku budeme platit v pátek, děti zaplatí ve škole kdykoli během týdne. Autobus se bude platit až po ukončení kurzu. 

S sebou seřízené lyže + hůlky (povinně svázané pomocí pásků nebo uložené do obalu na lyže), lyžáky, helmu, vhodné oblečení na lyžování, lyžařské rukavice, svačinu, pití, peníze na drobnou útratu. Doporučujeme vše sbalit do jedné tašky. Prosíme, označte dětem jejich lyže a hůlky. 

 

 

Ředitelství ZŠ a MŠ Sehradice oznamuje rodičům, že z důvodu přerušení dodávky

vody v obci bude dne 29.1. 2020 základní škola, mateřská škola i školní družina

uzavřena. Děkujeme za pochopení.

 

 

POZOR! ZMĚNA TERMÍNU ZAHÁJENÍ PLAVÁNÍ

Výuka plavání bude zahájena již v úterý 28.1.2020. Tento termín je náhradní za 11.2.2020, kdy výuka plavání odpadá - žáci 3. ročníku a žáci ZŠ Slopné budou na lyžařském výcviku.

 

 

Dne 4.2.2020 začne pravidelná výuka plavání (celkem 10 lekcí). Odjezd v 9:10, návrat kolem 12:00 do školy na oběd. První a druhá hodina bude probíhat podle rozvrhu, žáci 3. ročníku si vezmou i angličtinu. Výuka náboženství proběhne po obědě, čas jednotlivých skupin upřesní paní katechetka. S sebou: plavky, ručník, sáček na plavky, sáček na boty, sprchový gel / mýdlo, plaveckou čepici (není povinná), hřeben, svačinu, pití, případně peníze na drobnou útratu. Vše v batohu. Dívky budou mít vlasy zapletené, nebo alespoň stažené v gumičce.

 

 

Ve středu 8.1.2020 se bude vybírat stravné.

 

 

V pondělí 16.12.2019 jedeme do kina do Valašských Klobouk na film Tajný život mazlíčků 2. Po filmu se pojedeme ještě podívat do Horní Lidče na Betlém. Žáci přijdou do školy nejpozději v 7:25. Předpokládaný návrat ve 13:00 hodin do školy na oběd. S sebou svačinu, pití a peníze na drobnou útratu.

Ve čtvrtek 19.12.2019 pojedeme do kostela sv. Mikuláše na Vánoční koncert žáků ZŠ Újezd. Žáci si vezmou věci na 1. a 2. vyučovací hodinu. Předpokládaný návrat ve 12:30 hodin na oběd do školy.

V pátek 20.12.2019 si děti nemusí brát učení. Mohou si předat dárky se svými kamarády. Pokud počasí dovolí, vypravíme se ven a ozdobíme stromeček pro zvířátka. Prosíme, nachystejte dětem něco dobrého pro zvířátka. Vyučování bude ukončeno v 11:10, děti půjdou na oběd a do družiny.

 

 

Srdečně zveme na Rozsvěcování vánočního stromu v Sehradicích, které se koná v pátek 6.12.2019. V 16:00 hodin bude zahájen prodejní jarmark - škola bude mít také svůj stánek. V 17:00 hodin vystoupí nejprve děti z MŠ, poté žáci ZŠ.

 

 

Prodej na jarmarku - rozpis služeb ZDE

 

 

Stravné se bude vybírat ve středu 4.12.2019.

 

 

Ve středu 27.11.2019 vyjde fotka našich prvňáčků ve Zlínském deníku.

 

 

V pátek 22.11.2019 se všichni žáci naší školy vypravili do knihovny v Sehradicích. Paní knihovnice pro ně měla připravené předčítání a pak už následovalo samostatné prohlížení, listování a čtení v knihách. Naprostá většina žáků odcházela alespoň s jednou vypůjčenou knihou! Díky našim prvňáčkům získala knihovna hned deset nových "čtenářů". Děkujeme paní knihovnici Petře Horákové, že si na nás udělala čas a umožnila nám strávit příjemné chvíle v knihovně. 

 

 

Třídní schůzky se konají ve středu 13.11.2019 v 15:30 hodin. Po ukončení společné části proběhnou  individuální konzultace s jednotlivými vyučujícími. 

 

 

Stravné se bude vybírat v pondělí 4.11.2019.

 

 

Čtenářský klub se bude výjimečně konat ve čtvrtek 31.10.2019 od 12:30 do 14:00 hodin. 

 

 

Stravné se bude vybírat v pátek 4.10.2019.

 

 

Focení prvňáčků proběhne v úterý 24.9.2019 během 1. nebo 2. vyučovací hodiny.

 

 

Kroužky ve školním roce 2019/2020

 

Po: Zábavné tvoření (sudý týden) / Keramika (lichý týden)

Út: Sporťáček (Slopné)

Prosíme rodiče, aby vyplnili přihlášky a aby uhradili platby za kroužky na první pololetí do 20.9.2019. Kroužky začnou od 30.9.2019.

 

 

Dne 19. 9.2019 jedeme na rozhlednu Doubrava. Žáci ze Sehradic mají sraz na svých zastávkách v 7:05 (směr Újezd), žáci ze Slopného v 7:10 na svých zastávkách (směr Újezd). Koupí si jízdenku do Loučky. Předpokládaný návrat okolo 12:00 hod. na hřiště ve Slopném, kde bude zajištěn oběd. Žáci ze Slopného mohou zůstat ve Slopném, ale musí mít písemnou omluvenku z družiny! Zpět do školy přijedeme autobusem ve 12:27, děti odchází domů nebo do družiny. S sebou sportovní oblečení a obutí, čepici, pití, svačinu, pláštěnku nebo deštník, peníze na autobus, na vstupné a na drobnou útratu.

 

 

Prosíme rodiče, aby vyplnili přihlášky na aktivity hrazené z projektu Šablony II (doučování, čtenářský klub, deskové hry). Pokud dítě nebude navštěvovat žádnou nabízenou aktivitu, vraťte přihlášku zpět do školy.

Začínáme již druhý školní týden, tedy v týdnu od 9.9.2019.

 

 

Provozní doba školní družiny ve školním roce 2019/2020

 

pondělí, úterý, středa, pátek     do 15:30 hodin

čtvrtek                                          do 15:00 hodin

 

Platí od 2. školního týdne, tedy od 9.9.2019.

 

 

Výuka náboženství bude zahájena v úterý 17.9.2019

Rozvrh výuky náboženství:

11:45 - 12:30     2. ročník

12:30 - 13:15     1. ročník

13:15 - 14:00     3. ročník

 

 

V pondělí 2.9.2019 slavnostně zahájíme školní rok. Proběhne první vyučovací hodina, kde se žáci dozví všechny informace. Prvňáčci si přinesou s sebou aktovku. Vyučování tento den končí v 8:15 hod., žáci odcházejí domů. Děti ze Slopného mohou ve škole počkat na autobus v 8:47. Školní jídelna a školní družina budou v provozu od 3.9.2019.

 

 

Stravné se bude vybírat ve středu 4.9.2019. Rodiče žáků 1. ročníku mohou stravné zaplatit už 2.9.2019 po informační schůzce u vedoucí ŠJ. Nový ceník stravného najdete tady

 

 

V úterý 3.9.2019 končí vyučování ve všech ročnících v 11:10 hodin. Žáci 2. a 3. ročníku dostanou učebnice a pracovní sešity. 

 

 

Ve středu 4.9.2019 bude zahájena výuka podle rozvrhu.

 

Ředitelství ZŠ a MŠ Sehradice oznamuje, že pravidelné vyučování ve školním roce 2019/20 začne v pondělí 2. září v 7,30 hod. Do školy v Sehradicích budou chodit žáci 1., 2. a 3. ročníku.

Pravidelné vyučování v ZŠ a MŠ Slopné začíná také v pondělí 2. září v 7,40 hod. Školu  ve Slopném budou navštěvovat žáci 4. a 5. ročníku.

Žáci si přinesou přezůvky a psací potřeby.

Tento den bude zároveň zahájen provoz v obou mateřských školách.